środa, 25 czerwca 2014

JAK ZATRZYMAĆ PRZYJEMNE CHWILE

 
Nie ma zbyt wiele cza­su, by być szczęśli­wym. Dni prze­mijają szyb­ko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpi­suje­my marze­nia, a ja­kaś niewidzial­na ręka nam je przek­reśla. Nie ma­my wte­dy żad­ne­go wy­boru. Jeżeli nie jes­teśmy szczęśli­wi dziś, jak pot­ra­fimy być ni­mi jutro? (Phil Bosmans)
 
goździk


Nie możemy zatrzymać czasu, nie możemy go cofnąć, ani przyśpieszyć. I tak bardzo chcemy być szczęśliwi. Wiadomo też, że żadna radość, ani żadne cierpienie nie trwa wiecznie. Warto jednak zapamiętać momenty przyjemności, małe i duże sukcesy, a także te najzwyklejsze codzienne radości. Można te wspomnienia potem dobrze wykorzystać.
Pomysł nie jest nowy, ma kilka wariantów, i na pewno wiele z Was już się z nim zetknęło. Chodzi o to, aby codziennie zapisywać na małej kartce coś, co sprawiło że poczuliśmy się wyjątkowi, było źródłem radości, lub po prostu poprawiło nam nastrój. Wszystkie kartki trzymamy w jednym pojemniku, a gdy dopada nas smutek, lub mamy gorszy dzień, wystarczy te nasze zapiski losowo przejrzeć.... Ja spróbuję. Myślę, że zadziała. Poza tym, już samo pisanie pewnie sprawi, że będę mile zdziwiona, jak wiele dobrego wydarzyło się w jednym dniu.

pojemnik na wspomnienia

lampka

3 komentarze:

 1. Zawsze pokazujesz niezłe zdjęcia, ale te wydają mi się wyjątkowe. Refleksje na temat przemijania i zatrzymania w pudełku najmniejszych radości to wspaniały pomysł. Gorąco pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że pomysł się podoba. A zdjęcia mogą być nieco inne od poprzednich, bo to nowy obiektyw :) Pozdrawiam!!

   Usuń
 2. Faktycznie, ładne zdjęcia. Mnie poprawiły nastrój :), bo pogoda nieco dołująca. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz :)