niedziela, 16 lutego 2014

DREAM. BELIEVE. DO. REPEAT.

 
Taki właśnie napis postanowiłam sobie sprawić, jako że z nastrój u mnie troszeczkę ostatnio podupada, a i z motywacją różnie. Typografia stała się niezwykle modna i w sklepach roi się od różnych mniej lub bardziej trafnych mott i cytatów. Napisy można kupić w postaci osobnych liter, na blaszanej zardzewiałej tabliczce, na  kawałku spróchniałej deski, na szkle albo folii samoprzylepnej. Do wyboru, do koloru. No ale jak to, ja miałabym kupować coś gotowego i tak banalnie prostego w wykonaniu? ;)
 
Jak się potem okazało, wcale nie takie proste i wymagające duuuuużo cierpliwości. Nie obyło się bez pomocy i cierpliwości szanownego małżonka.....Najważniejsze, że jestem zadowolona z efektów.
 
Pracę rozpoczęłam od wyszukiwania cytatu. Poszło szybko.
Następnie pomalowałam na czarno farbą w sprayu zalegające w domu podobrazie sporych rozmiarów.pomalowanie podobrazia farba w sprayu


Następnym krokiem było stworzenie odpowiedniej wielkości napisu (zrobiłam to w Wordzie) i wydrukowanie go na grubszym papierze. Po tym rozpoczęło się żmudne wycinanie szablonu.

dream believe do repeat stencil
 
 
Do zrobienia napisu również użyłam farby w sprayu, jednak w przypadku szablonu z papieru nie polecam tej metody. Farba zamoczyła papier, który się trochę powyginał, przez co zbyt dużo bieli wdarło się pod szablon.... Trzeba było nanieść poprawki.......
 
Ostatecznie napis prezentuje się tak:

gotowy obraz dream believe do repeat
 
 
Teraz nie pozostaje nic innego, jak zastosować się do tych słów....

5 komentarzy:

Będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz :)