czwartek, 19 grudnia 2013

Delikatna świąteczność

Dziś ostatni moment na post z życzeniami świątecznymi. Już niedługo wyjeżdżam, a tegoroczne święta spędzam całkowicie offline.
Już od dłuższego czasu obserwuję na blogach fantastyczne świąteczne dekoracje i bożonarodzeniowy nastrój. Ten post również będzie w podobnym klimacie, jednak będzie bardzo skromnie i bardzo symbolicznie. Dlaczego? Jak już wspominałam wcześniej, nie przepadam za świątecznymi dekoracjami w moim domu. U kogoś, na zdjęciach, w sklepowych aranżacjach podobają mi się, ale u mnie w domu jakoś ich nie czuję, i od paru lat postępuję z nimi bardzo oszczędnie. Nie wiem dlaczego tak jest, może z wrodzonej przekory, a może, otaczając się na co dzień żywymi kolorami i różnymi fakturami czuję, że dołożenie do tego bombek i świecidełek byłoby już znacznym "przedobrzeniem". A oto jedyne symbole kojarzące się ze Świętami w moim domu tego roku, prosta drewniana gwiazda i serwetki z jeleniem :) Mam ostatnimi czasy ogromną słabość do tych zwierząt......
 
 
 
 


 
Jeszcze podzielę się z Wami zdjęciami własnoręcznie zrobionych upominków: konfitury z pomarańczy z brandy, imbirem i szczyptą cynamonu oraz mini tablice w ramkach pomalowanych na kolor miedziany.
 
 

 
 
Delektujcie się tymi Świętami. Nie tylko wyjątkowymi potrawami, ale również ciszą, atmosferą, miłością bliskich, uśmiechem..... Niechaj te dni będą dla Was prawdziwie świąteczne... I do zobaczenia w Nowym Roku - oby dla wszystkich był lepszy niż poprzedni. Na koniec wiersz znaleziony w sieci. Autorką jest Ewa Wierzbińska-Kloska.
 
 
"Boże Narodzenie XXI wieku”

Tak wiele ,a tak mało
Tak ciepło ,a tak zwyczajnie
Tak świątecznie ,a tak prozaicznie
Tak kolorowo ,a tak szaro
Tak czule ,a tak prosto
Tak rzadko ,a tak często
Tak gwarno ,a tak milcząco
Tak radośnie ,a tak smutno
Tak razem ,a tak osobno
Jesteśmy w ten niezwykły czas
My ludzie XXI wieku.

 

6 komentarzy:

 1. Wesołych i rodzinnych świąt Justyno!

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudownych , radosnych Świąt .Niech bedą niezapomniane....Jowita

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam Justyno!
  Umknął mi Twój przedświąteczny post w zgiełku przygotowań :(
  Mam nadzieję, że Twoje święta były udane, a nowy rok przywitałaś z głową pełną pomysłów!
  Buziaki i do poczytania!
  PS. Czekam na jakieś znaki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję wszystkim za życzenia :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz :)