piątek, 8 lipca 2016

Cytryna, curry i słoneczniki


Ostatnio wzięło mnie na żółty. Wzięło do tego stopnia, iż poczyniłam trochę meblowych zakupów w tym kolorze. Właściwie to mam słabość do tego koloru, chociaż do tej pory stosowałam go we wnętrzach oszczędnie. Żółty kojarzy mi się z owocami cytrusowymi, przyprawami, słońcem, słonecznikami oraz z dzieciństwem. To ostatnie skojarzenie bierze się stąd, iż przez wiele lat miałam pokój w tym kolorze: nigdy nie zapomnę żółtych mebelków, lampy i ciepłego koca... Żółty to kolor energetyczny i ciepły, wbrew pozorom świetnie wygląda w towarzystwie innych barw, jak np. szarości, bieli, czerni, fuksji czy granacie.

A oto moje ostatnie nabytki w tym kolorze.
W kuchni stanął mój nowy pomocnik - hoker inspirowany słynnym francuskim Tolixem. Wygodnie na nim przycupnąć podczas gotowania, ułatwia też dostęp do najwyższych szafek.


Żółte akcenty pojawiły się też w salonie, którego jeszcze na blogu nie pokazywałam. Cóż, nie było co pokazywać. Pomieszczenie, które powinno być poniekąd wizytówką domu, przez wiele miesięcy było obrazem nędzy i rozpaczy. Jego urządzanie zostawiliśmy na koniec, bo wymagało trochę pracy oraz inwestycji. Obecny stan nie jest zadowalający, jednak już to miejsce zaczyna wyglądać jak pokój. Przede wszystkim, dzięki cierpliwości i zdolnościom mojej Mamy, w oknach pojawiły się długo wyczekiwane zasłony. Wiem, że rzuca się w oczy brak dywanu, ale jeszcze nie znalazłam tego idealnego. Wracając jednak do tematu - na honorowym miejscu pojawił się żółciutki wygodny ikeowy fotel z podnóżkiem. Oto jak się prezentuje w naszym salonie:
Do tematu salonu z pewnością powrócę w osobnym poście robiąc Wasze ulubione zestawienie "przed i po". Jednak muszę jeszcze troszkę nad nim popracować i skompletować wszystkie elementy wystroju... Tymczasem pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanych wakacji, urlopów i ciepłego lata.

2 komentarze:

  1. Faktycznie, ten żółty kolor ożywia wnętrze. Życzę dalszego udanego kompletowania elementów wystroju. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam taki słoneczny żółty! :) sama mam takie krzesła! :)
    I mój wymarzony fotel masz! :)

    OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli zostawisz komentarz :)